Wmsitesi.com - Türkiye'nin Webmaster Sitesi, Wm Sitesi, Wm Aracı  

Go Back   Wmsitesi.com - Türkiye'nin Webmaster Sitesi, Wm Sitesi, Wm Aracı > > >

YouTube İş Ortaklığı YouTube para kazanma sistemleri hakkında bilgiler, merak ettikleriniz ve ipuçları.

Konu Kapatılmıştır

Youtube nedir?

Seçenekler
 
Alt 03 Şubat 2019, 22:24
Serdar Serdar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Katılım Tarihi: Nisan 2016
Şube:
Cinsiyet:
Meslek:
Mesajlar: 30
Tecrübe Puanı: 10
Ticaret Sayısı: 0
Ticaret Yüzdesi: %
Youtube nedir?
Hemen hemen her gün, Youtube ziyaret etmekteyiz.Pek çok haber, müzik ya da türlü videolara da Youtube üzerinden ulaşabiliyoruz. YouTube, önceden videoların e-mail üzerinden yollanamaması nedeniyle PayPal çalışanları tarafından 15 Şubat 2005’te kurulmuştur. 9 Ekim 2006 tarihinde ise YouTube, 1,65 milyar dolar karşılığında Google tarafından kendi bünyesine alınmıştır. Bu durum Google tarihinde yapılan en büyük satın alımlardan biri olarak bilinmektedir.Ayrıca Youtube iş ortaklığı sayesinde içerik üreterek gelir elde edebilmeniz de sağlanmaktadır.
Youtube İş Ortaklığı Nedir?
Youtube, Google tarafından satın alındıktan sonra pek çok avantaj sağlamaya başlamıştır. Bunlardan biri de Youtube iş ortaklığı programıdır. Youtube iş ortaklığı sayesinde para kazanabilirsiniz. Fakat para kazanıp ödeme alabilmeniz için öncelikle bir Google Adsense hesabınız bulunmalıdır. Daha sonra Youtube üzerinden bir kanal açıp, etkinleştirmeniz gerekmektedir. Artık video yüklemeye başlayabilirsiniz. Sonrasında ise AdSense hesabınızı youtube ile bağlamalısınız. Youtube Video Yöneticisi bölümünden, uygun videolar üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.
Google tarafından, AdMob, YouTube, Blogger gibi platformların bir arada yürüttüğü bir iş ortaklığı programı olarak bilinen Youtube iş ortaklığı programına katıldıktan sonra bu sistemler üzerinden para kazanabilirsiniz. Para kazanabilme durumunuz aktif hale geldikten sonra bölgesel ve ülkesel olarak belirlenen cpm miktarına göre para kazanacaksınız.
Google Adsense hesabınız hangi para birimine ayarlı ise, yine o para biriminden 200 TL’yeulaştığınızda ödemenizi alabilirsiniz. Youtube üzerinden para kazanmak için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.
Kanalınızda paza kazanma özelliğini etkin hale getirmelisiniz.
Açmış olduğunuz kanalı bir Adsense hesabına bağlamalısınız.
Kesinlikle Youtube üzerinden eklemeniz gereken video koşullarını ve biçimlerini incelemelisiniz. Buna telif hakları da dahildir.
Reklamlar alarak videolarınız üzerinden para kazanabilirsiniz.
Youtube İş Ortaklığı Sistemi Nasıl Çalışır?
İçerikleriniz belli bir izlenme seviyesine ulaşması durumda Google sizin hesabınızı onaylar ve videolarınızdan para kazanmaya başlarsınız. 2018 yılından önce, Google AdSense etiketi alabilmek için toplamda 10 bin izlenme yeterli oluyordu. Bu izlenme sayısından sonra videolarınıza reklam ekleyebiliyordunuz.Tabi ayrıca içeriklerinizi paraya dönüştürebiliyordunuz. Fakat Google bu kuralı değiştirdi ve Youtube iş ortaklığı programını farklı bir evreye taşıdı.
Şimdi Youtube üzerinden para kazanabilmek için son 12 ay içerisinde toplamda 4 bin izlenme yapmalısınız. Ayrıca en az 1000 aboneniz bulunması gerekiyor. Bu değişikliğin nedeni ise belli içeriklerin çok fazla kanala yüklenmesi ve abonesi olmayan pek çok hesaptan, ünlü videoların yayınlanarak gelir elde etmesi şeklinde açıklanıyor.
Yine de yurt dışında kar ortaklığı sistemiyle, en çok izlenen videoların yapımcıları, kendi videoları üzerinden kazanılan reklam gelirlerinden pay almaktadırlar. İngiltere’de, en popüler videoları çeken ve yayınlayan pek çok kişi, düzenli olarak para kazanıyor. Tabi her yıl yüzlerce Amerikalı vatandaş daYoutube iş ortaklığı programı ile altı haneli rakamlarda paralar kazanmaktadır.
Türkiye’deki kullanıcılar, benzer rakamlar olmasa da ciddi oranda gelirler elde ediyorlar. Youtube üzerinden para kazanmak için etkinleştirme işlemini başarıyla tamamladıktan sonra, siz de bu şekilde Google AdSense, kullanarak belli ölçüde Youtube üzerinden gelir elde edebilirsiniz.
YouTubeiş ortağı programının avantajları nelerdir? dediğimiz de ise;
Kazanç potansiyelinizi geliştirebilirsiniz. YouTube, para kazanmanızı sağlayan içeriğiyle dünya genelinde büyük bir kitleye ulaşmanızı sağlamaktadır.Dünyanın en büyük çevrimiçi video topluluğu olan Youtube üzerinden hem eğitici hem de üretici bilgiler verebilirsiniz. Şayet kanalınızda pek çok kişinin işine yarayacak içerikler yaparsanız daha çok izlenme şansınız olacaktır.
Münhasır olmayan bir sözleşme ile esneklik payınız olacaktır.YouTube, kişilerin videolarını ve içeriklerini yükleyebilecekleri, ayrıca dağıtabilecekleri alanları kısıtlamaz.İçeriklerinizden Youtube’da ve diğer platformlarda da para kazanabilirsiniz.
Performansınızı takip etme ve yönetme ayrıcalığı kazanacaksınız. YouTube performansınızı ve kazançlarınızı takip etmenizi sağlar. Ayrıca gelişmenizi destekleyebilecek analizler elde etmenizi de gösterecektir. Videolarınız üzerinden raporlar almak için YouTube Analytics‘i kullanmanız gerekmektedir.
Konu Kapatılmıştır


Konuyu toplamda 1 kişi okuyor. (0 Kayıtlı kullanıcı ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Görüntüleme Seçenekleri
Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions, Inc.

Öneri, üyelik ve şikayet bildirimleriniz için destek[at]wmsitesi.com