Wmsitesi.com - Türkiye'nin Webmaster Sitesi, Wm Sitesi, Wm Aracı  

Go Back   Wmsitesi.com - Türkiye'nin Webmaster Sitesi, Wm Sitesi, Wm Aracı > > >

Visual Basic Visual Basic hakkında sorular, sorunlar ve ipuçları.

Konu Kapatılmıştır

Visual Basic Nedir

Seçenekler
 
Alt 03 Şubat 2019, 22:59
Serdar Serdar isimli Üye şimdilik offline konumundadır
 
Katılım Tarihi: Nisan 2016
Şube:
Cinsiyet:
Meslek:
Mesajlar: 30
Tecrübe Puanı: 10
Ticaret Sayısı: 0
Ticaret Yüzdesi: %
Visual Basic Nedir
Microsoft şirketi tarafından başlatılan çalışmalar doğrultusunda ortaya konan Visual Basic bilinen program dillerinden daha gelişmiş bir yapıya sahiptir. Basit programların yazılım sistemi içerisinde meydana getirilmesi amacı ile pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Windows sistemi ile yapılan işbirliği doğrultusunda uygulamanın belirli avantajları elde etmesi mümkün hale gelmiştir. Üst seviye bir yapıya sahip olan uygulama nesneleri taban edinen altyapısı ve görsel programlama sistemleri içerisindeki başarıları ile dikkat çekici bir niteliğe sahiptir. Ortam koleksiyoncusu yapıları içerisinde en çok tercih edilen modellerden birisi olarak karşımıza çıkan IDE ile sorunsuz bir şekilde kullanım imkanı vermektedir.
Uygulamanın kendi içerisinde VB Sprict ve VBA gibi programlama dili modülleri bulunmaktadır. Programın Active-X sistemine uyumlu bir yapıya sahip olması pek çok kullanıcının ilgisini çekmesini sağlayan etkenler arasında yer almaktadır. Windows API sistemi içerisinde yer alabilecek çağrılara sistem sayesinde arzu edilen koşullar altında uyum sağlayabilmek mümkündür. Müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda yapılacak çalışmalar dahilinde uygulamanın Microsoft Access, Paradox ve SQL veri tabanları ile sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanmaktadır. Bu süreçte gerçekleştirilen planlamalar dahilinde ADO ve RDO gibi yöntemlerden faydalanılması söz konusudur.
Visual Basic Sistemi Nasıl Çalışır
Üstün nitelikli yapısı ile dikkat çeken Visual Basic sayesinde arzu edilen kodların uygun zaman dilimleri içerisinde yazılması mümkündür. Sistem içerisinde meydana getirilen uygulamalar ve kod dizinleri proje statüsünde yer almaktadır. IDE platformu içerisinde bulunan araçlar ve derleyiciler sayesinde projelerin oluşturulması ve geliştirilmesi pratik bir şekilde yapılmaktadır. Sistemin ara yüzü içerisinde yer alan form, kontrol ve method bölümlerinden yararlanmak sureti ile projeler elde edilebilmektedir. Genel prosedür ve modül adı verilen özellikler sayesinde projeler üzerinde arzu edilen değişimleri gerçekleştirebilmek mümkündür.
Modül bölümü içerisinde sabit veya değişken niteliğe sahip tanımlamalar kendine yer edinmektedir. Web siteleri üzerinde geliştirme yapmak isteyen kullanıcılar için hizmete sunulan ve ağ uzmanı olarak görev yapan Webmaster uygulaması da yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Yazılım ve tasarım aşamalarında kullanılan çok sayıda programlama dili sayesinde istenilen sonuçlara ulaşmak oldukça kolay bir hal almaktadır. HTML, ASP ve PHP gibi yazılım dilleri Webmaster sistemi içerisinde kendine yer edinmektedir. Oldukça yüksek performans koşulları altında hizmet veren yazılım sayesinde program kodlama sürecinde meydana gelebilecek hataların pratik bir şekilde ayıklanabilmesi söz konusudur.
Uygulamanın sahip olduğu imkanlar dahilinde veri tabanları ile bağlantılar kurulmakta ve böylelikle büyük nitelikli projelerin ortaya çıkarılmasında başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Ticari alanda faaliyet gösteren işletmeler, farklı ihtiyaçları karşılayabilecek çok işlevli özel tasarımlar ve sistem kullanıcılarının kullanımına sunulacak ara birimlerin oluşturulması gibi aşamalarda programdan faydalanmak mümkündür.
Visual Basic Hesabı Nasıl Açılır
Farklı alanlarda meydana gelebilecek ihtiyaçları karşılayabilme adına Visual Basic programının hizmetlerinden faydalanmak isteyen kullanıcıların hesap açması gerekmektedir. Bu aşamada öncelikle oturum açılması sağlanmakta ve sistem tarafından talep edilen kayıt bilgilerinin girilmesi istenmektedir. Microsoft hesabı veya iş hesabı oluşturmak sureti ile program içerisinde yer alan işlem adımlarını takip edebilmek mümkündür. Uygulamadan yararlanan müşteriler kullanıcı ara birimi ve renk temaları üzerinde istenen şekilde değişiklik yapabilme imkanına sahiptir.
Zaman içerisinde karşılaşılabilecek durumlar doğrultusunda seçenekler kısmında yer alan ayarlar sekmesi üzerinden oluşturulan seçeneklere dair değişiklik yapılabilmektedir. Profil bilgileri içerisinde değişiklik yapmak isteyen kullanıcıların öncelikle dosyalar üzerinden hesap ayarları kısmına ulaşması gerekmektedir. Uygulamanın profilini yönet kısmında bulunan düzenleme seçenekleri aracılığı ile kişisel ayarları istenilen şekilde yönetebilmek ve değiştirebilmek mümkün olmaktadır.
Süreç bitiminde yapılan değişikleri kişisel hesap içerisinde pratik bir şekilde kaydedebilme imkanı bulunmaktadır. IDE sistemi üzerinden kişiselleştirme ayarları yapan kullanıcıların uygulamadan yararlanma sürecinde en gelişmiş imkanlardan faydalanabilmesi mümkün hale gelmektedir. Oturum açma işleminden sonraki zaman dilimleri içerisinde yapılacak ayar eşitlemeleri ile birlikte otomatik olarak bağlantı kurabilmek mümkün hale gelmektedir. En uygun kişiselleştirme ayarlarını yapabilme adına kapsamlı bir şekilde araştırma yapılmasında yarar vardır.
Konu Kapatılmıştır


Konuyu toplamda 1 kişi okuyor. (0 Kayıtlı kullanıcı ve 1 misafir)
 
Seçenekler
Görüntüleme Seçenekleri
Powered by vBulletin® Version 3.8.9
Copyright ©2000 - 2020, vBulletin Solutions, Inc.

Öneri, üyelik ve şikayet bildirimleriniz için destek[at]wmsitesi.com